سراوان گنجينه معادن بکر

به نام حق که هیچ وقت فراموش نمی شود

با سلام به همه دوست داران وطن

از مقدمه نوشتن خوشم نمی اید برای همین می روم سر اصل مطلب .

چند وقت پیش یکی از دوستان برایم تعریف کرد که در کوه سفید سراوان (‌واقع در گشت) یکی از بزگترین و منحصر بفردترین معادن الماس ایران و چه بسا خاورمیانه شناسایی و کشف شده است . از شنیدین این خبر هم خیلی خوشحال و صد برابر بیشتر ناراحت شدم خوشحال از اینکه اگر هیچ کسی به یاد مانیست ولی خداوند هنوز ما را دوست دارد و ناراحت اراینکه سراوان ما با داشتن گنجنینه های عظیمی از معادن و کانی های قیمتی و کمیاب هنوز از محرومترین مناطق ایران زمین بحساب می اید . کوه سفید گشت ‌؛کوه بیرک و ... با داشتن منابع عظیم سنگها و کانی های صنعتی و تزئینی گرانبها  که خیلی ها توسط ساکنان بومی منطقه به ثبت رسیده اند و لی همچنان بلا استفاده مانده اند و هیچ کس تا بحال بر روی این معادن سرمایه گذاری نکرده است و مردم بومی که خودشان از نظر اقتصادی توانایی این کار را ندارند . چه خوب بود که دولت برروی این معادن سرمایه گذاری می کرد تا بلوچستان ما و در راس سراوان ما از این محرومیت خارج می شد و من مطمئن هستم که با این کار دولت در سراوان ما دیگر مشکلاتی به نام بی کاری ؛ فقر و ... وجود نداشت .

و چه خوب می شد که بلوچ های سرمایه دار سرمایه و پولشان را بجای سرمایه گذاری در سایر شهرستان ها در همین جا وصرف همین کار می کردند که هم سود بیشتری عایدشان می شد و هم خدمتی بس بزرگ به سرزمین مادریشان می شد .

والسلام

با ارزوی داشتن سرزمینی اباد و پویا

/ 2 نظر / 26 بازدید
شستونی

سلام دوست رضا جان.خوشحال هستم که بعد از گذشت مدتی وبلاگ را به روز کردی.خوشحال میشوم با تبادل لینک بکنی تا سرزمینمان بلوچستان را بتوانیم بهتر معرفی کنیم