سلام

دوسه روزی است که مشکل گنده ای به سراغم آمده بود ومتاسفانه هنوز مهمان من بيچاره است مانده ام چيکارش کنم . رفقای من که آخر مرام و معرفت هستند تا موقعی که مشکل  نداشتم بازار رفاقتشان گرم گرم بود حالا از بس که دوستای خوبی هستند جواب تلفنامو هم نميدن . !!!

مبينيد دوستای من جقدر با وفا وبا مرام هستند  هر وقت ياد معرفت دوستام ميفتم دلم از هر چی دوستيه بهم ميخوره

اين قده دوست دارم اسماشونو اينجا بنويسم که حد نداره ولی فکرم ميگه اگه من اينکارو بکنم پس فرقم با اونا چی ميشه ؟

شما رو بخدا در انتخاب دوست خيلی مواظب باشيد تا مثل من گرفتار اينجور دوستان نشويد گه تا وقتی هستی اونا هم هستند ولی وقتی روزگار بات در افتاد اونا بشن همراه روزگار وچنان بزننت به زمين که خاکستر شوی .جالب اينجاست وقتی که مشکلت حل شد همه دوباره دوباره دورت جمع می شوند از بس ناراحتم که ميخواستم در مورد يه چيز ديگه بنويسم ولی مجبور شدم يه کمی درد دل کنم هر چند نوشته های پايين غمی بزرگ است بر دلم

امشب ميخواستم در مورد کسانی بنويسم که بخاطر چند تومان ناقابل ( اين ناقبلی که من ميگم بالای چندين ده ميليون است ) حاضرند گذشته و تاريخ سرزمين شان را بفروشند ( دلالان عتيقه منظورمه)

خيلی دوست دارم به اين سوال پاسخ دهند اگه توی يک کشور غريب تمام مدارک و اسناد شان گم شود وکسی يا مرجعی بپرسد شم کی هستی ؟ چطور می توانند ثابت کنند که من فلانی ساکن فلان کشور ودارای تابعيت فلان کشور هستم ؟

خوب اگه يک غير بلوچ از ما بپرسد شما کی هستيد از کجا آمده ايد و چقدر قدمت داريد ؟ ما چه جوابی داريم که بدهيم وقتی که سارقان هويت و فرهنگ گذشتگان مارا بنام کشفيات جيرفت به دلالان موزه های اروپايی می فروشند وقتی که گنجينه های باستانی بلوچستان به نام يک فرهنگ ديگر در موزه ها ثبت می شود ما چطور اصالتمان را ثابت کنيم شما را بخدا فکر کنيد ؟

 

 

/ 1 نظر / 16 بازدید
عبدالخالق بارانزهي(صبح سراوان )

سلام جناب ارباب . من هم با نظرات شما در مورد تاريخ و شناساندن فرهنگ و تاريخ بلوچستان موافقم و هر گونه كمكي از دستم بر بياد در خدمتم . به وبلاگ من هم سر بزن . شايد بتونيم بيشتر با هم همكاري كنيم